MARTEST OY TESTAUSLAITTEET PALVELUTUUTISET YHTEYSTIEDOT

ADSLVDSLSHDSLISDN/POTSIP-tv/VIDEO ON DEMANDLAN/LÄHIVERKOTE1/2 MbitsGIGA ETHERNETKAAPELITDR-TUTKATPARIN HAKU/PIIPPARITSILTAMITTARITVoIPVALOKUITU

Martestin edustuksia:

INTEC GmbH
ELEKTRONIKA
PANTONG
AEROTECH
GM OPTICS
GRANDWAY TELECOM
NTT AT
THE FIBERS
KINGFISHER INTERNATIONAL
MEGGER

GRANDWAY

FMT 3

FMT-3 – Optinen tehomittapari

Yleistä:

FMT-3-sarjan tehomittaparit yhdistää tehomittarin ja 6 aallonpituuden laser lähteen, helpottamaan valokuituverkkojen asennuksia ja ylläpitoa. Siinä on laaja kapasiteetti testitulosten tallentamiseen, se on erittäin sopiva kenttä testauksiin ja siirtämään testitulokset PC:lle USB-yhteyden kautta. 1490 nm on otettu mukaan tähän tehomittapariin, sillä FTTH-verkot (kuitu kotiin) ovat yleistyneet ja tulevat yleistymään jatkossa entistä nopeammin, joten FMT-3 tarjoaa testausratkaisun tämän päivän ja huomisen testaus tarpeisiin. Lisäksi FMT-3:een on lisätty näkyvän valon lähde, jolla saadaan paikallistettua näkyvän valon viat.

Ominaisuudet FHM2:

    • Automaattinen aallonpituuden tunnistus
    • takaisin looppaus ja 2-suuntainen valokuitu testaus
    • 999 tuloksen tallennus kapasiteetti
    • Referenssi arvot
    • USB-liityntä ja PC-ohjelma
    • Nopeasti vaihdettavat liittimet sekä tehomittariin että laser lähteeseen.
    • Automaattinen testauslaitteen sammutus
    • Sisäisesti ladattavat akut ja alhaisen akkutason ilmoitus

Tekniset yksityiskohdat

  • Peruslaitteen sisältö / rajapinnat kts. edellä.
  • Optiot  / rajapinnat SC/PC- ja ST/PC-liittimet
  • Kalibroidut aallonpituudet tehomittari = 850/1300/1310/1490/1550 nm
  • laser lähde = 650/850/1300/1310/1490/1550 nm
  • Liittimet tehomittari = FC – PC, laser lähde = FC -- PC
  • Moduloidut signaalit molemmissa tunnistus/lähetys = 270 Hz, 1 kHz ja 2 kHz
  • Referesnssi arvo/ aallonpituuden tunnistus koodi Kyllä
  • Koko 240 x 140 x 65 mm
  • Paino 640 g
  • Muisti / PC-liitäntä Muistitilaa 999 tallennusta
  • USB-liitäntä PC:lle
  • Tehonlähde
  • Kesto 6 x NiMH + verkkovirta
  • > 50 tuntia ilman laseria

Martest Oy | info(at)martest.fi | Puh. (09) 296 6661 | Fax (09) 296 6661